Strona główna » Multimedia » Druk 3D » Długopisy 3D

Kategorie produktów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Długopisy 3D

Długopisy 3D to innowacyjne narzędzia wykorzystujące technologię druku 3D, które mogą być używane w czasie zajęć lekcyjnych. Dzięki nim uczniowie rozwijają swoją kreatywność oraz zdolności manualne, co przekłada się również na większe zainteresowanie przedmiotem. Mogą Państwo wykorzystać długopisy 3D i ułatwić proces nauki dzieciom z Państwa szkoły. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i do wyboru nowoczesnego wyposażenie na miarę potrzeb obecnej edukacji.

Czym są długopisy 3D?

Długopisy 3D to niewielkich rozmiarów urządzenia, które pozwalają tworzyć trójwymiarowe figury i obiekty przy użyciu specjalnego wkładu (filamentu). W tym celu narzędzie zostało wyposażone w grzałki, które prowadzą do upłynnienia tworzywa. W kontakcie z powietrzem filament błyskawicznie twardnieje, co pozwala kształtować różnorodne kształty. Plastikowe szpulki filamentu są umieszczone w specjalnej obudowie, dzięki czemu używanie długopisów 3D jest w pełni bezpieczne.

Długopisy 3D ułatwiają naukę matematyki czy geometrii, kształtują wyobraźnię przestrzenną i pomagają w praktyczny sposób zilustrować wybrane zagadnienia. Dzięki temu nauka staje się ciekawsza i bardziej zrozumiała. Długopisy 3D to także świetna pomoc dydaktyczna dla nauczycieli, dzięki której mogą prowadzić bardziej angażujące uczniów zajęcia.

Długopisy 3D dla dzieci

Długopisy 3D dla dzieci mogą być wykorzystywane również na zajęciach rozwijających umiejętności manualne, twórczość oraz kreatywność m.in. na technice czy plastyce. Ich zastosowanie w edukacji jest bardzo szerokie. Dzieci bardzo chętnie korzystają z takich narzędzi samodzielnie, ponieważ mogą przenieść własny pomysł do świata rzeczywistego z odzwierciedleniem wszystkich szczegółów, czego nie są w stanie pokazać na tradycyjnym rysunku lub podczas składania papieru.

Długopisy 3D dla szkół to dobry wybór również dla nauczycieli, którzy podążają z duchem czasu i są chętni wykorzystywać na lekcjach nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Wykorzystanie długopisów 3D w edukacji

Długopisy 3D to nowoczesna technologia, która zyskuje coraz większą popularność – nie tylko w edukacji. Korzystanie z druku 3D już od najmłodszych lat pozwala obcować z innowacyjnymi urządzeniami, dzięki czemu dzieci lepiej radzą sobie później z nauką przedmiotów ścisłych. Dodatkowo używanie długopisów 3D może wzbudzić ciekawość odkrywania innych sektorów świata technologicznego i wskazać kierunek rozwoju do zdobycia pracy na stanowisku marzeń.

Przy zakupie długopisów 3D dla szkoły mogą Państwo również skorzystać z dofinansowania dla szkół, dzięki którym nowoczesna technologia cyfrowego druku może już wkrótce pojawić się na zajęciach Państwa uczniów. Korzyści płynące z wykorzystania długopisów 3D w edukacji są ogromne i wpływają na rozwój dzieci na wielu obszarach.

Jak działają długopisy 3D z wkładami?

Zasada działania długopisów 3D jest prosta – długopis wykorzystuje specjalny filament, który za sprawą specjalnych grzałek upłynnia się w głowicy. Dzięki temu może być łatwo aplikowany. Wkład do długopisów 3D powstaje z tworzyw o specjalnych właściwościach, dzięki czemu bezpośrednio po wyjściu poza głowicę zastyga i pozwala formować różne kształty w powietrzu.

Długopisy 3D są bardzo łatwe w obsłudze, nawet dla początkujących. Wystarczy tylko napełnić długopis wkładem o pożądanym kolorze i rozpocząć tworzenie niesamowitych dzieł. Nie trzeba również czekać aż farba wyschnie, co oszczędza czas uczniów i pozwala od razu korzystać z projektów w czasie zajęć.

Zestawy długopisów 3D dla szkół

Jeśli szukają Państwo rozwiązania na zajęcia lekcyjne, to zestaw długopisów 3D jest idealnym wyborem dla Państwa szkoły. Taki sprzęt pozwoli Państwu prowadzić lekcje w sposób bardziej interaktywny i nowoczesny. Zestaw długopisów 3D zawiera wszystko, czego potrzeba do tworzenia trójwymiarowych modeli – od długopisów po specjalne podkładki. W naszym sklepie znajdą Państwo również filamenty, czyli uniwersalne wkłady do drukarek oraz długopisów 3D.

Zapraszamy do wyboru zestawu długopisów 3D – w naszym sklepie oferujemy Państwu szeroki wybór przyrządów wykorzystujących nowoczesną technologię druku 3D dla szkół.

Zapisz się na newsletter

[mailpoet_form id="1"]

Katalog Aktywna Tablica

Email: kontakt@kapitankredka.pl

Tel: 579 579 550

Kapitan Kredka sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 40
42-218 Częstochowa

NIP 5732942141
KRS 0001024161

Designed by: Proformat