Tablet do nauki – jak będzie wspierał dziecko w procesie edukacji?

Strona główna » Tablet do nauki – jak będzie wspierał dziecko w procesie edukacji?

Rynek sprzętów elektronicznych jest wyjątkowo zróżnicowany. Dawniej wszelkie komputery czy tablety miały głównie służyć rozrywce i pracy. Obecnie jednak można zauważyć, że tego typu sprzęty odgrywają znaczącą rolę w procesie edukacji. Dlaczego warto wyposażyć dziecko w tablet do nauki?

Tablet do nauki – współczesne podejście do procesu edukacji

Jeszcze kilka lat temu, nikt nie wyobrażał sobie tego, że w miejsce ciężkich podręczników pojawią się smukłe i lekkie tablety. Niemniej jednak współczesna edukacja stawia na rozwiązania nowoczesne i wygodne – zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów. Tablet do nauki pojawia się coraz częściej na salach lekcyjnych oraz w domach. Wynika to z faktu, że obecnie dostrzeżono korzyści, jakie płyną z wykorzystania gadżetów elektronicznych w procesie edukacji. Dzięki nim można między innymi:

 • usprawniać przepływ informacji pomiędzy uczniami i nauczycielami;
 • zagwarantować stały dostęp do pomocy naukowych i materiałów dydaktycznych;
 • przedstawiać informacje w ciekawej i angażującej formie;
 • lepiej wizualizować poszczególne zagadnienia i tematy;

Z wyżej wymienionych powodów, zastąpienie przynajmniej części podręczników i zeszytów tabletami, stało się niezwykle korzystne.

Tablet dla dzieci do nauki – jakie posiada on zalety?

Dawniej placówki oświatowe, a także rodzice podchodziły dość niechętnie do wykorzystywania tabletów podczas nauki. Obecnie jednak rozwiązanie to, staje się coraz popularniejsze. Tablet dla dzieci do nauki posiada bowiem wiele zalet. Wśród nich można wymienić, chociażby:

 • wygodniejszy sposób na tworzenie notatek;
 • atrakcyjniejsza forma przekazywania informacji;
 • wygoda – noszenie tabletu z pewnością nie będzie tak uporczywe jak np. noszenie ciężkich podręczników;
 • stały dostęp do Internetu – dzięki temu można szybko znaleźć niezbędne informacje czy przygotować prezentację.

Dodatkowo warto tu wspomnieć o tym, że tablet jest świetnym rozwiązaniem w przypadku zajęć prowadzonych w formie online. Taki tablet do nauki zdalnej umożliwi uczniom aktywne uczestnictwo w zajęciach z poziomu własnego biurka i krzesła. 

Tablet dla ucznia – jakie funkcje powinien on spełniać?

Wybierając tablet dla ucznia, warto pamiętać o tym, że musi być on dopasowany do jego potrzeb. W pierwszej kolejności należy uwzględnić parametry ekranu. Nie powinien on mieć przekątnej mniejszej niż 8 – 10 cali. Warto także zwrócić uwagę na rozdzielczość. Zaleca się co najmniej Full HD w technologii IPS lub AMOLED. Zapewnia ona maksymalne odzwierciedlenie barw. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ilość wbudowanej pamięci. Tablet do szkoły dla dzieci powinien posiadać co najmniej 2 GB RAM-u, choć im więcej, tym lepiej. Musi on także wyróżniać się wytrzymałą baterią oraz trwałą obudową. Dzięki temu będzie on odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Dlaczego tablet do nauki jest dobrym rozwiązaniem?

Tablet dla ucznia może spełniać nie tylko rolę edukacyjną. Oczywiście, pomoże on w poszerzaniu wiedzy i będzie wspierał realizację podstawy programowej. Mimo wszystko jednak tablet do nauki może motywować dziecko do rozwoju własnych zainteresowań, a także pozwoli mu w produktywny sposób spędzać wolny czas. Sprawdzi się więc on nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale także na własny, domowy użytek.

W naszej ofercie znajdą Państwo tablety do nauki, które świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku młodszych jak i starszych uczniów. Posiadają one zróżnicowane parametry, dzięki czemu łatwo znajdą Państwo produkt odpowiedni dla siebie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zapisz się na newsletter

  [mailpoet_form id="1"]

  Katalog Aktywna Tablica

  Email: kontakt@kapitankredka.pl

  Tel: 579 579 550

  Kapitan Kredka sp. z o.o.
  ul. Dąbrowskiego 40
  42-218 Częstochowa

  NIP 5732942141
  KRS 0001024161

  Designed by: Proformat