Kategorie produktów

Pracownia

Filtruj wg ceny

Wyświetlanie 1–16 z 201 wyników

Motoryka duża

Zajęcia motoryka dużej to ważny element rozwoju sprawności u dzieci. Poprzez odpowiednie ćwiczenia, najmłodsi uczą się kontrolować swoje ciało, rozwijają koordynację ruchową oraz poprawiają wytrzymałość fizyczną. W szkołach coraz częściej organizuje się zajęcia motoryki dużej, w trakcie których wykorzystuje się różne zabawki i sprzęty sportowe. W naszej ofercie mogą znaleźć Państwo specjalne zabawki motoryki dużej, które pomogą Państwu zorganizować przestrzeń do rozwoju sprawnościowego dla dzieci w Państwa szkole.

Motoryka duża – co to jest?

Motoryka duża to umiejętność koordynacji ruchowej całego ciała. Do popularnych ćwiczeń stosowanych w czasie zajęć sprawnościowych zalicza się aktywności, takie jak: chodzenie, bieganie, skakanie, rzucanie, łapanie, pływanie itp. W motoryce dużej znaczenia dla prawidłowego rozwoju ma zdobycie umiejętności równowagi, koordynacji ruchowej oraz zręczności.

Rozwój motoryki dużej ma szczególne znaczenie u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Poprzez zabawy ruchowe, sporty, gimnastykę i aktywność na świeżym powietrzu można poprawić ogólną sprawność, która ma znaczenie w prawidłowym rozwoju fizycznym i psychomotorycznym dzieci, wpływa na dobre zdrowie oraz samopoczucie.

Motoryka duża – zabawki rozwijające

Zajęcia motoryki dużej skupiają się na kształtowaniu umiejętności ruchowych związanych z kontrolą dużych grup mięśniowych. W czasie spotkań z najmłodszymi nauczyciele skupiają się na ćwiczeniach pozwalających poprawić koordynację ruchową, równowagę i umiejętności przewidywania – w tym celu wykorzystują specjalne akcesoria i zabawki motoryki dużej. Oto kilka przykładów:

  • Skakanka – doskonała przy treningu kondycyjnym.
  • Piłka do gry – wymaga koordynacji, równowagi i umiejętności przewidywania.
  • Huśtawka – rozwija równowagę i koordynację.
  • Tyczki do skakania – ćwiczenia skakania i równowagi.
  • Kółka do jeżdżenia – kształtują umiejętności przewidywania, równowagi i koordynacji.
  • Zjeżdżalnia – aktywna zabawa, rozwijanie równowagi oraz umiejętności przewidywania.

Zabawki te pomagają rozwijać zdolności motoryczne dzieci i wprowadzają je w świat aktywnego spędzania czasu. Dzięki takim akcesoriom dziecko poznaje świat, zyskuje nowe umiejętności, a także rozwija swoją psychomotorykę.

Rola motoryki dużej w rozwoju dzieci

Motoryka duża, czyli sprawne wykorzystanie ciała, ma kluczowe znaczenie w rozwoju dziecka. Udział w zajęciach dodatkowych w szkole pozwala poprawić sprawność fizyczną dzieci i korzystnie wpływa na zdrowie oraz umysł dziecka.

Można wymienić wiele korzyści uczestnictwa w zajęciach motoryki dużej. Przede wszystkim, ułatwiają one drogę do pełnej samodzielności najmłodszym pociechom poprzez sprawne wykonywanie czynności, takich jak: ubieranie się, spożywanie posiłków czy utrzymywanie higieny osobistej. Ponadto zdolności motoryczne mogą wpłynąć na poziom aktywności fizycznej w przyszłości, co prowadzi do zdrowszego stylu życia oraz lepiej rozwiniętej kondycji fizycznej.

Zabawki do motoryki dużej w szkołach

Rozwój motoryki dużej ma także pozytywny wpływ na rozwój umiejętności społecznych. Dzieci, które są w stanie poruszać się z łatwością, mają tendencję do wykorzystywania swojego ciała jako narzędzia dla wyrażania emocji i nawiązywania kontaktów społecznych z innymi dziećmi.

Dlatego ważne jest, aby rodzice i opiekunowie zachęcali dzieci do aktywności fizycznej i rozwijania umiejętności motorycznych. Można to osiągnąć poprzez zabawę na świeżym powietrzu, ale również poprzez regularne treningi zdolności motorycznych lub uprawianie sportu w szkole.

Zajęcia motoryki dużej z zabawkami

Zajęcia motoryki dużej z zabawkami mają na celu rozwijać zdolności motoryczne w niewymuszony sposób. Dzięki akcesoriom o ciekawych kształtach i kolorach uczniowie chętniej angażują się i podejmują wyzwania z każdym kolejnym udziałem w ćwiczeniach. Możliwość zapisu dzieci na zajęcia motoryki dużej to również przemawiający argument na korzyść wyboru placówki przez rodziców dzieci, którym zależy na rozwoju motorycznym.

Motoryka duża – zabawy ruchowe

Poprzez zabawy ruchowe z wykorzystaniem zabawek motoryki dużej dzieci odkrywają własny sposób na posługiwanie się wybranymi akcesoriami. Zajęcia motoryczne są dla nich okazją do zabawy i nauki w jednym czasie, co sprzyja ich rozwojowi fizycznemu, emocjonalnemu i społecznemu.

Zapisz się na newsletter

[mailpoet_form id="1"]

Katalog Aktywna Tablica

Email: kontakt@kapitankredka.pl

Tel: 579 579 550

Kapitan Kredka sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 40
42-218 Częstochowa

NIP 5732942141
KRS 0001024161

Designed by: Proformat