Strona główna » Multimedia » Monitory komputerowe

Kategorie produktów

Monitor do komputera

Monitor stanowi podstawowy element zestawu komputerowego. Dzięki niemu możliwe jest wyświetlanie wirtualnego obrazu, a także odbieranie jak najlepszych wrażeń wizualnych. Z racji tego, że obecnie każda szkoła posiada pracownię komputerową, pojawia się konieczność dopasowania monitorów do potrzeb uczniów. W naszym asortymencie znajdą Państwo szeroki wybór ekranów do komputera, które ułatwią korzystanie z różnych programów i narzędzi w trakcie zajęć!

Jaki monitor będzie najlepszym wyborem dla ucznia?

Obecnie na rynku można znaleźć różnorodne rodzaje monitorów komputerowych. Cechują je odmienne parametry, a także gabaryty. W przypadku monitorów dla uczniów sprawa staje się nieco bardziej skomplikowana. Sprzęt powinien spełniać odpowiednie standardy, a także być dopasowanym do potrzeb jego użytkowników. Zasadniczo, problem pojawia się już przy wyborze wielkości ekranu komputerowego. Przyjmuje się, że idealny monitor komputerowy dla ucznia powinien mieć przekątną od 23 do 32 cali. Oczywiście szkolne pracownie powinny także uwzględnić wielkość biurka, na jakim monitor zostanie ustawiony. Do pozostałych parametrów monitora, na które warto zwrócić uwagę, można zaliczyć:

  • rozdzielczość – zaleca się, by monitor mógł zaoferować rozdzielczość co najmniej Full HD. Jest to gwarancją czytelnego i wyraźnego obrazu;
  • złącza – dobrze będzie, jeśli monitor do szkoły wyposażony jest w złącze hub USB. Dzięki temu uczniowie będą mogli wygodnie podpiąć do niego nośniki pamięci.
  • ergonomia pracy – młody człowiek musi mieć zapewnioną wygodę pracy ze szkolnym komputerem. Z tego też powodu monitor do szkoły powinien być ergonomiczny. Podstawą jest, chociażby regulacja nachylenia i wysokości. Dzięki temu dopasuje się on do indywidualnej anatomii uczniów.
  • matryca – ekran do komputera szkolnego powinien posiadać matrycę IPS. Oferuje ona szerokie odwzorowanie barw i kontrastów.

Ekran do komputera szkolnego powinien być dopasowany do potrzeb uczniów i zapewnić im wygodę użytkowania.

Monitor do szkoły – szeroki wybór różnorodnych modeli

Wybór monitora do szkolnych pracowni może okazać się większym wyzwaniem. Jednak w asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo zróżnicowane modele w świetnych cenach. Każdy ekran do komputera, jaki jest dostępny w naszej ofercie, został sprawdzony i oferuje możliwie najlepsze parametry. Dostępne są sprzęty o różnej matrycy, wielkości, a także z dodatkowymi funkcjonalnościami. Wierzymy, że w ten sposób uda się Państwu wybrać taki ekran, który dopasuje się idealnie do potrzeb uczniów.

Monitor komputerowy do pracowni informatycznej – na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając monitor do szkolnej pracowni informatycznej, koniecznie jest uwzględnienie jego gabarytów. Przede wszystkim liczy się tu wielkość oraz rozstaw biurek. Każdy z uczniów powinien mieć zapewnioną przestrzeń i swobodę. Z tego też powodu ekran do komputera powinien być proporcjonalnie dopasowany do wymiarów blatu. Warto także pamiętać, że zarówno dla szkół jak i dla młodych ludzi liczy się efekt wizualny. Monitor do szkoły powinien więc posiadać estetyczny design, który zachęci uczniów do nauki i poszerzania swojej wiedzy. Warto jednak unikać modeli w krzykliwych kolorach oraz takich, które oferują podświetlaną obudowę. Takie „dodatki” mogą negatywnie wpłynąć na koncentrację, a także będą rozpraszać uczniów podczas zajęć. Idealny ekran do komputera szkolnego powinien mieć również maksymalnie cienkie ramki — najlepiej w ciemnym, matowym kolorze. Wówczas cała uwaga będzie skupiona na tym, co „dzieje się” na monitorze.

Zapisz się na newsletter

[mailpoet_form id="1"]

Katalog Aktywna Tablica

Email: kontakt@kapitankredka.pl

Tel: 579 579 550

Kapitan Kredka sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 40
42-218 Częstochowa

NIP 5732942141
KRS 0001024161

Designed by: Proformat