Strona główna » Specjalne potrzeby edukacyjne » Pomoce do terapii integracji sensorycznej

Kategorie produktów

Pracownia

Filtruj wg ceny

Pomoce do terapii integracji sensorycznej

Pomoce do terapii integracji sensorycznej to zestaw akcesoriów i zabawek przeznaczonych do pracy z dziećmi w czasie zajęć SI. Są to specjalnie zaprojektowane przedmioty o różnych kształtach, rozmiarach, fakturach i kolorach, które mają za zadanie stymulować zmysły m.in. wzrok, słuch, dotyk oraz równowagę. Dzięki ich zastosowaniu podczas terapii w szkole uczniowie mogą lepiej radzić sobie z bodźcami zewnętrznymi. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pomocami do zajęć SI dostępnymi w naszej ofercie.

Pomoce do integracji sensorycznej w szkole

Pomoce do terapii integracji sensorycznej w szkole wspierają rozwój dzieci z zaburzeniami poprzez kształtowanie ich umiejętności sensorycznych, koordynacji i równowagi. W wyniku terapii z dedykowanymi akcesoriami i zabawkami dzieci lepiej radzą sobie z koncentracją i mają lepsze samopoczucie, co przekłada się na wzrost poziomu skuteczności nauki i funkcjonowanie w społeczeństwie.

Regularne uczestnictwo w zajęciach SI organizowanych wewnątrz szkoły pozwala poprawić samoocenę dzieci. W tym celu wykorzystuje się różne zajęcia ruchowe, które pozwalają najmłodszym poznać lepiej swoje ciało. Regularne uczestnictwo w zajęciach integracji sensorycznej zwiększa także poziom satysfakcji i sprawia, że dzieci chętniej podejmują się nowych wyzwań – w szkole i poza nią. U dzieci korzystających z pomocy integracji sensorycznej obserwuje się mniej negatywnych reakcji emocjonalnych oraz stresu, a poziom akceptacji wśród rówieśników wzrasta.

Pomoce sensoryczne dla dzieci

Wykorzystanie pomocy sensorycznych dla dzieci to jeden z najbardziej skutecznych sposobów terapii SI. W czasie zajęć dzieci uczą się jak reagować w różnych sytuacjach. Najczęściej stosowane pomoce sensoryczne to m.in. piłeczki, chusty hamakowe, tablice z wypukłymi i wklęsłymi elementami, poduszki do równoważenia, koła gimnastyczne, hula-hop oraz woreczki sensoryczne.

Są to różnego rodzaju akcesoria, które pomagają dzieciom rozwijać zmysły dotyku, węchu, słuchu, smaku oraz równowagi i orientacji przestrzennej. Dzięki temu zajęcia pomagają w łagodzeniu objawów związanych z zaburzeniami sensorycznymi, wpływają na rozwój integralny dzieci i poprawiają ich jakość życia.

Pomoce dydaktyczne do SI dla szkół

Warto zadbać o to, aby szkoły były wyposażone w odpowiednio dobrane pomoce dydaktyczne, które pomogą w terapii SI najmłodszych. Dzięki nim uczniowie mogą na własnej skórze doświadczać różnych zjawisk, które pozwalają im lepiej interpretować otaczającą rzeczywistość. Do takich pomocy należą na przykład gogle VR, sensoryczna klawiatura, a także akcesoria, takie jak:

 • huśtawki sensoryczne,
 • kładki i równoważnie,
 • maglownice,
 • drabinki do wspinaczki – małpi gaj,
 • platformy do równoważenia,
 • tunel do pełzania,
 • woreczki sensoryczne z różnymi wypełnieniami,
 • koła do ćwiczeń równowagi,
 • taśmy do ćwiczeń sensorycznych,
 • dyski sensoryczne,
 • piłki sensoryczne,
 • lusterka sensoryczne.

Zabawki sensoryczne dla dzieci

Wśród pomocy do SI można wyróżnić także zabawki sensoryczne dla dzieci, czyli narzędzia, które pozwala rozwijać percepcję sensoryczną u najmłodszych w trakcie gier i zabaw.

Dzieci w trakcie zabawy mają możliwość poznania różnych faktur, zapachów i dźwięków, co pozytywnie wpływa na ich rozwój. Wśród popularnych zabawek znajdują się m.in. piłki sensoryczne, piłki do masażu, kuleczki do zgarniania, układanki czy sensoryczne ścieżki. Wiele z tych zabawek może być wykorzystanych nie tylko w trakcie zabawy, ale również jako narzędzie terapeutyczne dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zapraszamy Państwa do wyboru zabawek sensorycznych dla dzieci w naszym sklepie, które urozmaicą przebieg zajęć SI w Państwa szkole.

Zapisz się na newsletter

Katalog Aktywna Tablica

Email: kontakt@kapitankredka.pl

Tel: 579 579 550

Kapitan Kredka sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 40
42-218 Częstochowa

NIP 5732942141
KRS 0001024161

Designed by: Proformat