Strona główna » Specjalne potrzeby edukacyjne

Kategorie produktów

Pracownia

Filtruj wg ceny

Wyświetlanie 1–16 z 467 wyników

Specjalne potrzeby edukacyjne – wsparcie uczniów 

Uczniowie z SPE (specjalnymi potrzebami edukacyjnymi) to osoby, które wymagają dodatkowego wsparcia ze strony nauczycieli i pedagogów. W grupie SPE znajdziemy uczniów z różnego rodzaju problemami w komunikacji, przyswajaniu wiedzy, lub z trudnościami społecznymi. Są to także dzieci i młodzież z ponadprzeciętnymi zdolnościami – również im należy zapewnić możliwość przyswajania wiedzy adekwatnie do ich potencjału. 

W edukacji uczniów z SPE kluczowe jest indywidualne podejście – rozpoznanie ich potrzeb lub problemów, a następnie wdrożenie działań, które pozwolą im sobie z nimi poradzić.

Pomoce dydaktyczne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

W naszym sklepie znajdą Państwo sprzęt multimedialny oraz różnego rodzaju pomoce dydaktyczne usprawniające pracę dzieci ze specjalnymi potrzebami. 

To między innymi:

 • narzędzia do integracji sensorycznej (kładki, ścieżki, konstrukcje i instalacje różnego typu),
 • urządzenia i instalacje pozwalające rozwijać motorykę,
 • klocki, walce i inne niewielkie elementy,
 • domki sensoryczne pozwalające doświadczać wielu bodźców, zmniejszać stres i poprawiać koncentrację,
 • monitory interaktywne pozwalające na aktywne uczenie się,
 • konstrukcje piankowe (np. baseny z piłkami, elementy do budowania większych konstrukcji).

Jakie jeszcze pomoce wybrać dla uczniów z SPE?

W pracy z uczniami, których dotyczą specjalne potrzeby edukacyjne, przydatne będą również różnego typu modele 3D, które przedstawiają – na przykład – sposób funkcjonowania roślin, ludzkiego ciała, czy procesów fizycznych. Również i takie pomoce są dostępne w naszym sklepie. Jeśli szukają Państwo sposobów, by pomóc swoim podopiecznym z SPE – zapraszamy do kontaktu z nami.

Realizujemy również zlecenia indywidualne – prosimy o kontakt, z informacją czego Państwo potrzebują, a my przygotujemy ofertę dostosowaną do Państwa potrzeb. 

Oprogramowanie i zestawy multimedialne SPE

Ważną część naszej oferty stanowi oprogramowanie SPE – specjalne zestawy do diagnozy i terapii uczniów z SPE. Specjalne potrzeby edukacyjne są związane z takimi zagadnieniami jak:

 • logopedia (opóźniony rozwój mowy, kłopoty z wymową)
 • dysortografia, dysleksja, dyskalkulia (problemy matematyczne),
 • problemy z adaptacją społeczną, nawiązywaniem relacji,
 • kłopoty z utrzymaniem uwagi, koncentracji,
 • problemy wychowawcze, ADHD,
 • uczniowie niedowidzący, niedosłyszący, z chorobami przewlekłymi.

Kupią Państwo u nas gotowe zestawy oprogramowania SPE – składające się z kart multimedialnych i ćwiczeń multimedialnych, które uczniowie mogą wykonywać na komputerze lub tablecie. Sprzedajemy także gotowe zestawy w atrakcyjnych cenach – mogą składać się z monitorów interaktywnych, oprogramowania SPE oraz innych pomocy dydaktycznych. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie oraz w katalogach.

Sprawdź możliwości dofinansowania

Proszę pamiętać, że sprzęt i pomoce dydaktyczne SPE można kupić z dofinansowaniem. Obecnie działa na przykład program „Aktywna Tablica”, z którego mogą skorzystać szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a także ośrodki, które kształcą uczniów wymagających szczególnej opieki. W ramach programu kupią Państwo monitory interaktywne, tablice multimedialne, komputery i inny sprzęt elektroniczny, a także pomoce dydaktyczne, między innymi do integracji sensorycznej dzieci w różnym wieku.

Zapisz się na newsletter

[mailpoet_form id="1"]

Katalog Aktywna Tablica

Email: kontakt@kapitankredka.pl

Tel: 579 579 550

Kapitan Kredka sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 40
42-218 Częstochowa

NIP 5732942141
KRS 0001024161

Designed by: Proformat