Strona główna » Specjalne potrzeby edukacyjne » Sala Doświadczania Świata

Kategorie produktów

Pracownia

Filtruj wg ceny

Sala doświadczania świata

Sala doświadczania świata to miejsce, w którym dzieci mogą eksplorować różne zjawiska poprzez doświadczenia sensoryczne. W takim miejscu zazwyczaj znajdują się rozmaite sprzęty, które pobudzają zmysły za pośrednictwem świateł, dźwięków, kolorów oraz przedmiotów o różnych fakturach. Wszystko po to, aby umożliwić większą swobodę eksploracji świata i pobudzić wyobraźnię najmłodszych. W naszym sklepie mogą znaleźć Państwo odpowiednie wyposażenie do wyposażenia sali doświadczania świata w Państwa szkole.

Jak wyposażyć salę doświadczania świata w szkole?

Wyposażenie szkolnej sali doświadczania świata umożliwia realizację różnych eksperymentów i obserwacji. Wśród sprzętów, które powinny znaleźć się w takim miejscu, są m.in.:

  • Domki i podesty.
  • Kolumny bąbelkowe.
  • Kaskady światłowodowe.
  • Panele i dywany świetlne.
  • Baldachimy i światłowody.
  • Tuby świetlne, kolorowe światła i neony.
  • Kąciki sensoryczne.
  • Wygodne meble wypoczynkowe, pufy.

Rola sali doświadczania świata w edukacji

Sala doświadczania świata to miejsce, w którym uczniowie mogą na własnej skórze odkrywać i eksperymentować z różnymi zjawiskami oraz poznawać zjawiska z wielu dziedzin. Edukacja w interaktywnej formie pozwala uczniom skupić się na praktycznych aspektach nauki i wiedzy o świecie.

Rola sali doświadczania świata w edukacji jest bardzo ważna w kształtowaniu umiejętności poznawczych dzieci. Daje im możliwość bezpośredniego zetknięcia się z różnymi zjawiskami i pozwala tworzyć własny światopogląd. W sali doświadczania świata poznawanie właściwości wybranych przedmiotów staje się bardziej fascynujące i niemal niezwykłe. Jest to szczególnie ważne w rozwoju dzieci z problemami poznawczymi, które wymagają specjalnej opieki i zajęć wspierających ich w rozwoju. W wyjątkowych warunkach stworzonych na potrzeby zajęć dzieci chętnie dokonują różnych analiz i aktywnie uczestniczą w spotkaniach.

Sala doświadczania świata – zajęcia

Zajęcia skupione na świecie zmysłów pozwalają dzieciom głęboko się zrelaksować, wyciszyć oraz samodzielnie monitorować przebieg eksperymentów. Ta praktyczna metoda uczenia się w wielu przypadkach pomaga rozwijać umiejętności niezbędne do samodzielnego funkcjonowania w przyszłości.

Sala doświadczania świata w szkole – zalety

Dzieci poprzez pracę ze zmysłami i reakcję na poszczególne bodźce lepiej radzą sobie z problemami w rzeczywistym świecie.

Eksperymentowanie ze sprzętem dostępnym w sali doświadczania świata angażuje dzieci do samodzielnego odkrywania zjawisk. W ten sposób szkoła staje się dla nich miejscem kluczowym dla rozwoju zainteresowań oraz ułatwia budowanie relacji z rówieśnikami.

Wyposażenie do sali doświadczania świata

W sali doświadczania świata w szkole niezbędne są różnego rodzaju akcesoria i przedmioty, które ze względu na ciekawy i nietypowy wygląd wzbudzają zainteresowanie otoczeniem. Warto zadbać, aby znalazły się w niej m.in. projektory, ledy, lampy z lawą, podświetlane akwaria, czytnik kodów QR, gumowe piłki, balony, pomoce sensoryczne i wiele innych. Dodatkowo ważne są zabawki, które pomogą w zrozumieniu i zapamiętaniu doświadczeń i zjawisk, takie jak: tablice interaktywne, kredy, mazaki, narzędzia do pomiarów i zestawy do tworzenia modeli.

Kolorowe grafiki, zdjęcia i mapy, jak również filmy edukacyjne, animacje i gry dodadzą wartości sali doświadczenia świata i urozmaicą zajęcia. Wszystkie elementy zaprojektowane są, aby pomóc nauczycielom i opiekunom przekazywać wiedzę o świecie w sposób interaktywny. W naszym sklepie znajdą Państwo niezbędne wyposażenie do sali doświadczenia świata dla Państwa szkoły.

Zapisz się na newsletter

[mailpoet_form id="1"]

Katalog Aktywna Tablica

Email: kontakt@kapitankredka.pl

Tel: 579 579 550

Kapitan Kredka sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 40
42-218 Częstochowa

NIP 5732942141
KRS 0001024161

Designed by: Proformat