Strona główna » Specjalne potrzeby edukacyjne » Sprzęt do terapii integracji sensorycznej

Kategorie produktów

Pracownia

Filtruj wg ceny

Sprzęt do terapii integracji sensorycznej

Sprzęt do terapii integracji sensorycznej umożliwia przeprowadzanie w szkołach zajęć SI dla dzieci potrzebujących wsparcia w rozwoju. W naszej ofercie można znaleźć m.in. hula-hop, piłki sensoryczne, maty sensoryczne, rampy, wspinaczki oraz pozostałe sprzęty SI o różnorodnym zastosowaniu. Zapraszamy Państwa do zaprojektowania z nami komfortowej pracowni terapii integracji sensorycznej w Państwa szkole.

Sprzęt do SI dla szkół

Sprzęt SI to różnego rodzaju akcesoria i przedmioty wykorzystywane w integracji sensorycznej dzieci. Dzięki nim dzieci uczą się radzić sobie z bodźcami zewnętrznymi, które mogą być dla nich zbyt intensywne lub nieprzyjemne. W skład sprzętu SI wchodzą między innymi huśtawki, rolki, piłki sensoryczne, dywaniki z wypustkami czy tunel dotykowy. Rodzaj sprzętu stosowanego w czasie zajęć SI dobiera się indywidualnie, w zależności od potrzeb i możliwości uczestników terapii. Sprzęt SI jest to niezbędne wyposażenie dla szkół, w których pracuje się z dziećmi z zaburzeniami integracji sensorycznej.

Sprzęt do terapii integracji sensorycznej – zastosowanie w szkole

W szkołach sprzęt do terapii integracji sensorycznej wykorzystywany jest przede wszystkim w ramach prowadzonych zajęć. Dzięki niemu dzieci mają szansę na szybszy i skuteczniejszy rozwój, a także pracę z różnymi bodźcami, które pomagają w procesie dojrzewania.

Terapia integracji sensorycznej (SI) jest często stosowana u dzieci z zaburzeniami sensorycznymi lub zespołem stymulacji sensorycznej. W szkole można wykorzystać sprzęt do SI do poprawy sprawności dziecka oraz jego wyników w nauce. Warto jednak pamiętać, że każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia do terapii.

Jak sprzęt do terapii integracji sensorycznej pomaga w prowadzeniu zajęć?

Wykorzystanie sprzętu do terapii integracji sensorycznej pozwala uczniom odczuwać odpowiednie bodźce, co przekłada się na pobudzenie ich zmysłów oraz poprawy koordynacji ruchowej.

Sprzęt ten może pomóc uczniom zidentyfikować i zrozumieć różne działania, takie jak: dotyk, wibracje i ruchy. Uczniowie mogą uczyć się ich poprzez wykonywanie różnych ćwiczeń z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych.

Efekty pracy ze sprzętem SI w szkołach

Terapia pobudza zmysły i pomaga w integracji pobieranych przez nie sygnałów sensorycznych, aby lepiej reagować na bodźce. W efekcie uczniowie wykazujący problemy w rozwoju przy użyciu specjalistycznego sprzętu SI poprawiają swoją zdolność reakcji i koordynacji ruchowej.

Sprzęt do terapii integracji sensorycznej pozwala skuteczniej prowadzić zajęcia i osiągać lepsze wyniki terapii. Wsparcie rozwoju odbywa się poprzez zabawę, dlatego dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach ze specjalnymi akcesoriami.

Wybór sprzętu do terapii integracji sensorycznej

W naszym sklepie czeka Państwa szeroki wybór różnorodnych mat sensorycznych, huśtawek, deskorolek oraz sensorycznych zabawek, które mają wiele zastosowań terapeutycznych. Na zajęciach SI sprawdzą się również drabinki terapeutyczne oraz piłki sensoryczne.

W naszej ofercie zgromadziliśmy produkty, które różnią się kształtem, wielkością i przeznaczeniem, co pozwala dopasować sprzęt do indywidualnych potrzeb dzieci w różnym wieku. Wszystkie oferowane przez nas akcesoria i sprzęt SI jest przystosowany do użytku w czasie terapii integracji sensorycznej w szkołach.

Zapisz się na newsletter

[mailpoet_form id="1"]

Katalog Aktywna Tablica

Email: kontakt@kapitankredka.pl

Tel: 579 579 550

Kapitan Kredka sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 40
42-218 Częstochowa

NIP 5732942141
KRS 0001024161

Designed by: Proformat