Strona główna » Multimedia » Laptopy

Kategorie produktów

Laptopy szkolne

Korzystanie z laptopów w procesie edukacji stało się już standardem. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele doceniają korzyści, jakie płyną z postępującej cyfryzacji. Dzięki laptopom dla szkół można zadbać nie tylko o odpowiednią komunikację podczas zajęć, ale także o lepszą prezentację wizualną danego tematu. W naszym asortymencie znajdą Państwo zarówno laptopy nowe jak i poleasingowe, które świetnie sprawdzą się w roli pomocy dydaktycznej dla uczniów.

Laptopy dla uczniów i szkół – jakie powinny być?

Laptopy szkolne dla uczniów mają być przede wszystkim cyfrową pomocą dydaktyczną, która ułatwia komunikację oraz przyswajanie informacji. Jednocześnie laptop do szkoły powinien spełniać kluczowe wymagania techniczne. Sprzęt powinien wyróżniać się płynnym działaniem oraz dodatkowymi akcesoriami. Za standard uznaje się co najmniej 8GB pamięci RAM – najlepiej z możliwością rozbudowy – oraz dysk SSD o pojemności 256GB. Zakłada się, że takie laptopy będą w stanie przechować optymalną ilość plików tekstowych oraz video.

Dodatkowo laptop dla ucznia powinien posiadać ekran o przekątnej co najmniej 13 cali. Dzięki temu będzie on czytelny i przejrzysty. Ważne jest również to, by waga takiego sprzętu nie przekraczała 2,5 kilogramów, dzięki czemu dziecko będzie mogło swobodnie zabrać urządzenie do domu. Laptop dla ucznia szkoły podstawowej powinien mieć również zainstalowany legalny system operacyjny oraz programy wykorzystywane w procesie edukacji przez daną placówkę oświatową. Dobrze będzie, jeśli komputer zostanie wyposażony także w komunikator, który usprawni przekazywanie informacji nie tylko na linii uczeń – uczeń, ale także na linii uczeń – nauczyciel.

Dlaczego laptop dla dziecka do szkoły jest dobrym rozwiązaniem?

Laptop dla ucznia podstawówki to przede wszystkim wyjątkowe udogodnienie. Dziecko nie będzie musiało każdego dnia zabierać ze sobą ciężkich podręczników, których noszenie może niekorzystnie wpłynąć na jego postawę. Warto tu również podkreślić, że laptop może odegrać ważną rolę w procesie samej nauki. Za jego pomocą możliwe jest lepsze zwizualizowanie omawianego tematu, a także udostępnienie większej ilości materiałów edukacyjnych. Jest to również znaczne ułatwienie podczas odrabiania lekcji i bieżącego wysyłania zadań do nauczycieli prowadzących.

Jak laptop potrafi pomóc w nauce?

Wykorzystanie laptopów w procesie edukacji niesie za sobą korzyści nie tylko dla uczniów, ale także i dla nauczycieli. Przede wszystkim laptop dla dziecka do szkoły jest nowoczesnym rozwiązaniem, które ułatwi mu przyswajanie nowych informacji. Laptopy posiadają odpowiednie oprogramowanie, które umożliwi wykonywanie ćwiczeń czy rozwiązywanie testów z danego zakresu materiału. Dziecko nie musi także pośpieszne robić notatek czy nosić ciężkich podręczników – ich rolę przejmie wydajny laptop. Z kolei nauczyciele mogą połączyć laptopy uczniów we współpracującą sieć, która umożliwi wymianę plików, pomocy dydaktycznych i informacji. Dzięki nim każda z lekcji będzie lepiej zaplanowana, a także przyjemna!

Zapisz się na newsletter

Katalog Aktywna Tablica

Email: kontakt@kapitankredka.pl

Tel: 579 579 550

Kapitan Kredka sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 40
42-218 Częstochowa

NIP 5732942141
KRS 0001024161

Designed by: Proformat