Strona główna » Meble » Biurka szkolne

Kategorie produktów

Biurka szkolne

Biurka szkolne są niezbędnym elementem wyposażenia każdej pracowni, a także pokoju ucznia. To właśnie przy nich dzieci mogą wygodnie spędzić lekcyjny czas, a także przygotowywać notatki czy też wykonywać zadania domowe. Jednocześnie meble te muszą być dopasowane do potrzeb najmłodszych. Czym więc warto się kierować przy wyborze biurka szkolnego i na co warto zwrócić uwagę?

Biurka szkolne – na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Biurka szkolne to meble, które sprawdzają się zarówno w szkolnych pracowniach lekcyjnych jak i w dziecięcych pokojach. Spełniają one przede wszystkim rolę funkcjonalną i dają dziecku osobistą przestrzeń. Biurka szkolne dla dzieci muszą zapewnić im swobodę, a także pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy. Podczas wyboru tego typu mebli, warto więc szczególną uwagę zwrócić na: – 

 

  • głębokość blatu – szacuje się, że nie powinna być ona mniejsza niż 50 centymetrów;
  • szerokość blatu – w tym wypadku powinna ona wynosić około 60 – 75 centymetrów;
  • kąt nachylenia blatu – to właśnie od niego zależy, czy dziecko będzie mogło utrzymać prawidłową postawę. Nachylenie blatu do przodu powinno mieścić się w przedziale od 10 do 16 stopni.

 

Warto tu również wspomnieć o tym, jaką wysokość powinno mieć biurko do szkoły. Okazuje się, że nie da się tu wskazać jednoznacznej wartości. Wysokość biurka powinna skłonić ucznia do zachowania prawidłowej postawy. Mebel powinien być tak dopasowany pod względem wysokości, by dziecko mogło swobodnie oprzeć łokcie o blat, zachować wyprostowane plecy, a nogi oprzeć na podłodze. Biurka szkolne dla dzieci muszą więc być dopasowane do ich anatomii.

Biurka szkolne dla dzieci i ich funkcjonalność

Zarówno podczas wyboru mebla do pracowni szkolnej jak i pokoju ucznia, warto stawiać na jego funkcjonalność. Obecnie praktycznie każde dziecko – w szkole czy też w domu – posiada komputer stacjonarny lub laptop. Wobec tego rozwiązaniem staje się biurko szkolne pod komputer, które posiada dodatkowe podstawki na monitor i wysuwaną półkę na klawiaturę. Co więcej, biurka szkolne mogą posiadać różne szuflady, w których dziecko będzie mogło trzymać najpotrzebniejsze przybory. Ważne jest również to, by biurko szkolne pod komputer pozwalało na organizację przestrzeni. Podstawka pod monitor powinna dać się łatwo zdemontować, by można było ewentualnie umieścić ją po innej stronie. Ma to szczególne znaczenie dla uczniów leworęcznych, którzy potrzebują nieco odmiennej aranżacji przestrzeni na biurku.

 

Biurko do szkoły – jaki design będzie najlepszy?

Wybierając biurko do szkoły, warto zwrócić uwagę również na jego design i materiały, z jakiego zostało ono wykonane. Biurka szkolne dla dzieci muszą cechować się ponadprzeciętną trwałością, gdyż przez co najmniej kilka lat, będą one mocno eksploatowane. Co do kolorystyki mebla, to warto stawiać na względny uniwersalizm. Dynamiczne barwy czy neonowe akcenty kolorystyczne negatywnie wpływają na koncentrację i mogą skutecznie rozpraszać uwagę uczniów. W tym przypadku więc warto wybierać biurka szkolne neutralne, dopasowane idealnie do przestrzeni, w której mają się one znaleźć.

Biurka szkolne – szeroki wybór i atrakcyjne ceny

Wybór biurka do szkoły nie jest najłatwiejszym zadaniem. Pod uwagę trzeba wziąć jego wymiary, kształt, a także dodatkowe funkcjonalności. Jednocześnie chcąc ułatwić Państwu zadanie, przygotowaliśmy wyjątkowo zróżnicowany i szeroki asortyment. W sklepie mogą Państwo znaleźć różnorodne modele biurek szkolnych – zarówno pod komputer z dodatkowymi podstawkami, jak i meble klasyczne. Oferujemy Państwu również odmienną stylistykę biurek, dzięki czemu ich dopasowanie do przestrzeni i potrzeb dziecka będzie o wiele łatwiejsze. Biurka szkolne – dostępne w naszym sklepie – są wykonane z trwałych i solidnych materiałów, a także cechują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Gwarantujemy także wyjątkowo atrakcyjne ceny, które idą w parze ze wspomnianą, wysoką jakością biurek.

Zapisz się na newsletter

Katalog Aktywna Tablica

Email: kontakt@kapitankredka.pl

Tel: 579 579 550

Kapitan Kredka sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 40
42-218 Częstochowa

NIP 5732942141
KRS 0001024161

Designed by: Proformat