Strona główna » Multimedia » Komputery

Kategorie produktów

Komputery stacjonarne dla szkół

Standardowo każda pracownia informatyczna – i nie tylko – powinna zagwarantować uczniom dostęp do komputerów. W dzisiejszym, postępowym świecie, to właśnie komputery stacjonarne spełniają rolę pomocy dydaktycznej. W naszym asortymencie znajdą Państwo bogaty wybór stacjonarnych sprzętów – zarówno nowych jak i poleasingowych. Z pewnością spełnią one potrzeby uczniów i nauczycieli!

Komputery stacjonarne dla uczniów i szkół – jakie powinny być?

Dziś trudno wyobrazić sobie efektywną naukę bez komputera. Sprzęty te stały się udogodnieniem dla uczniów zarówno w domach, jak i na salach lekcyjnych. Pomagają nauczycielom w prowadzeniu zajęć, zaś uczniom w przyswajaniu wiedzy i odrabianiu lekcji. Jednak jakie powinny być komputery szkolne, by spełniały swoją rolę?

Przede wszystkim muszą one działać płynnie, a także zostać wyposażone w odpowiednie oprogramowanie. Dziecko, korzystające z urządzenia powinno mieć zapewniony dostęp materiałów dydaktycznych, komunikatora oraz innych akcesoriów, które ułatwią mu wykonywanie zadań. Przyjmuje się również, że komputer do szkoły powinien wyróżniać się pojemną pamięcią oraz szybkim procesorem. Dzięki temu będzie on w stanie wykonać wiele zadań jednocześnie. Komputer stacjonarny dla ucznia powinien być także wyposażony w duży i czytelny monitor. Warto pamiętać, że komputery dla szkoły powinny posiadać ergonomiczną myszkę i klawiaturę w zestawie. Dzięki takim dodatkom znacznie zwiększy się komfort korzystania z urządzenia.

Dlaczego komputer dla ucznia jest świetnym rozwiązaniem?

Komputer dla dziecka do szkoły jest przede wszystkim ogromnym udogodnieniem. Dzięki niemu może uzyskać dostęp do niezbędnych materiałów edukacyjnych, a także stale poszerzać swoją wiedzę. Dodatkowo komputer dla ucznia może być traktowany także jako dodatkowy motywator. Dziecko o wiele chętniej usiądzie do odrabiania lekcji przy nowoczesnym sprzęcie, niż przy tradycyjnym zeszycie i stosie podręczników. Warto podkreślić, że komputer stacjonarny dla ucznia może zostać wyposażony w odpowiednie komunikatory. Dzięki nim dziecko będzie mogło zachować kontakt zarówno z nauczycielami jak i z rówieśnikami.

W jaki sposób komputery stacjonarne mogą usprawnić proces edukacyjny?

Komputer stacjonarny dla ucznia jest rozwiązaniem, które pozwala połączyć naukę z zabawą. Korzystanie ze takiego sprzętu sprawia, że dziecko będzie bardziej zaangażowane i chętne do przyswajania wiedzy. Dodatkowo komputer dla ucznia to sposób na o wiele lepszą wizualizację omawianych tematów i zagadnień. Zagwarantuje on dostęp do nieograniczonej ilości pomocy naukowych – zarówno w formacie plików tekstowych, e-book’ów jak i materiałów video. Komputery stacjonarne mogą także znacznie usprawnić pracę nauczycieli. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu będzie można lepiej planować zajęcia, czy rozsyłać uczniom spersonalizowane zadania domowe.

Zapisz się na newsletter

Katalog Aktywna Tablica

Email: kontakt@kapitankredka.pl

Tel: 579 579 550

Kapitan Kredka sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 40
42-218 Częstochowa

NIP 5732942141
KRS 0001024161

Designed by: Proformat