Strona główna » Multimedia » Oprogramowanie » Oprogramowanie SPE

Kategorie produktów

Pracownia

Filtruj wg ceny

Oprogramowanie SPE – dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

W naszym sklepie znajdą Państwo bogaty wybór programów dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE). Udostępniamy między innymi produkty z serii Eduterpautica i mTalent. To znane i cenione zestawy do pokonywania różnego typu trudności edukacyjnych, takich jak dysleksja, dysortografia, dyskalkulia, czy problemy logopedyczne (związane z wymową wyrazów lub ogólnym opóźnionym rozwojem mowy). Zestawy te wspierają pracę z dziećmi z autyzmem, ADHD, trudnościami z adaptacją w grupie rówieśniczej, lub takich, które sprawiają problemy wychowawcze.

Zestawy oprogramowanie SPE pozwalają nie tylko prowadzić ćwiczenia dostosowane do potrzeb uczniów ze specjalnymi potrzebami, ale także postawić diagnozę (rozpoznanie problemu) i zaplanować indywidualną terapię. W jej trakcie nauczyciel lub pedagog może też monitorować efekty, a dzięki temu dostosować sposób prowadzenia/intensywność zajęć do tempa, w jakim rozwija się podopieczny.

Z jakich elementów składa się oprogramowanie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami?

Zestawy takie jak Eduterapeutica czy mTalent to specjalne kary, które usprawniają codzienną pracę z uczniem, którego dotyczą specjalne potrzeby edukacyjne. Karty i różnego rodzaju diagramy, zestawienia i plansze są dostępne w zestawie, można je też samodzielnie drukować z dostępnego zbioru.

Ważną częścią zestawów SPE są narzędzia multimedialne – oprogramowanie, dzięki któremu dzieci mogą wykonywać ćwiczenia na komputerze, laptopie, lub tablecie. To nie tylko bardzo praktyczne, ale też niezwykle skuteczne rozwiązania – uczniowie chętnie angażują się w tego rodzaju aktywności, a przez to szybciej wykazują postępy w terapii.

Oprogramowanie SPE – logopedia, dysleksja, autyzm, ADHD i wiele innych zagadnień

Każdy z zestawów SPE jest dedykowany konkretnemu problemowi rozwojowemu lub edukacyjnemu. Narzędzia dostępne w naszym sklepie to między innymi:

  • Specjalne potrzeby edukacyjne (dla dzieci na różnym etapie edukacji – dla szkół podstawowych, a także opracowane z myślą o nastolatkach. Odpowiednio dobrane narzędzia pomagają radzić sobie z problemami dzieci zagrożonych dysleksją dyskalkulią, a także innymi trudnościami w przyswajaniu wiedzy.
  • Logopedia – w wersji podstawowej jak i rozszerzonej, oraz dodatkowe zestawy z akcesoriami lub skupiające się na jednym konkretnym zagadnieniu (np. szeregom głosek).
  • Dysleksja – program w całości nastawiony na diagnozowanie i planowanie terapii kłopotów z czytaniem i pisaniem.
  • Problemy wychowawcze – w tym te związane z przemocą i agresją.
  • Niepełnosprawność intelektualna i ASD – wspiera diagnostykę i pozwala prowadzić terapię dzieci, które mają ponadprzeciętnie duże trudności z przyswajaniem wiedzy.

W naszym sklepie dostępne są kompletne zestawy poświęcone konkretnemu problemowi terapeutycznemu, a także elementy uzupełniające. To na przykład karty do ćwiczeń (karty pracy), gotowe do wypełnienia lub kopiowania do dalszego użycia, czy ćwiczenia śródlekcyjne – gry i zabawy pomagające zwiększyć koncentrację lub wprowadzić krótką aktywność ruchową w trakcie zajęć. 

Dlaczego warto korzystać z dedykowanych programów SPE?

Tego rodzaju pomoce dydaktyczne to szczegółowe, dokładnie przemyślane i sprawdzone opracowanie diagnostyki i terapii konkretnego zagadnienia. Ćwiczenia interaktywne w połączeniu z kartami do nauki to skuteczne narzędzie w pokonywaniu różnego typu trudności dzieci i młodzieży. Programy takie jak Eduterapeutica czy mTalent to rozwiązanie przygotowane przez specjalistów i dedykowane specjalistom, którzy na co dzień pracują z uczniami w różnym wieku.

Oprogramowanie SPE jest dostępne także w zestawie z monitorami. W naszym sklepie znajdą Państwo również różnego typu pomoce sensoryczne.

Zapisz się na newsletter

Katalog Aktywna Tablica

Email: kontakt@kapitankredka.pl

Tel: 579 579 550

Kapitan Kredka sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 40
42-218 Częstochowa

NIP 5732942141
KRS 0001024161

Designed by: Proformat